Název novinky: Vectra.cz - Vectra Web - Vše o vozech OPEL Vectra :: Reset řídící jednotky

Přidal CRytOon dne 02.06.2017 15:41
#1

Zdárek, chtěl bych se zeptat na to co se tu párkrát řešilo.... Mám VeBe 2.0 16V motor X20XEV. rozsvítila se mi kontrolka motoru, vyblikal jsem si chybu čidlo vačkové hřídele. Čidlo jsem momentálně vyměnil. Chyba zůstává. Vím že se musí na diagnostiku... ale otázka zní, lze resetovat u této Vectry řídící jednotku i jiným způsobem?? nebo spíše odmazat neaktivní chybu?? zkoušel jsem odpojit baterii na pět minut a chyba stále trvá... Případně není někdo z Plzně kdo má diagnostiku a smázl by mi to.... nechce se mi zbytečně jezdit do servisu a platit za to že mi jen smáznou chybu... :)

Přidal fisity dne 03.06.2017 15:10
#2

Diagnostika není třeba (po smazání chyby se chyba stejně objeví okamžitě znovu, protože není odstraněna). Kontrolka sama zhasne při nastarování motoru následujícím po odstranění závady. Stále však budeš moct chybu vyblikat - z paměti závad se úplně odstraní odpojením baterie nebo 20 starty motoru bez přítomnosti této chyby.
Závada je tedy na tvém voze stále přítomna.
Kde se tedy stala chyba? Buď jsi koupil nějaké neoriginální čidlo, což je tak z 80% záruka toho, že bude vadné a problému se nezbavíš. Nebo chyba vůbec není v čidle vačky, ale je v čidle kliky (Vectra tyto kódy u X18XE a X20XEV občas zaměňuje, resp. špatně vyhodnotí, které z čidel je špatné - čidla se navzájem informačně doplňují a jednotka nesoulad informací z 2 čidel občas vyhodnotí jako chybu vačky i když je problém v čidle kliky). Případně je chyba jinde, než v čidle (často uklepaná kabeláž, špatně napojená nová kabeláž atd.
Prohledej poradnu, je zde o tom psáno poměrně dost :)

Upravil/a fisity dne 03.06.2017 15:31